Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Dokumentacja techniczna - Klimatyzacja YORK

TECHNOLOGIA INWEREROWA A KONWENCJONALNY SYSTEM ON-OFF W KLIMATYZATORACH YORK

Technologia  inwerterowa jest znana w branży HVAC od dekady. Od dwóch lat, praktycznie 100% oferty to urządzenia w tej technologii. Postęp w tej dziedzinie przyniósł wymierne oszczędności w zakresie energii elektrycznej oraz wydajności urządzeń klimatyzacyjnych zarówno w funkcji chłodzenia jak i grzania. Amerykańska firma YORK nie pozostaje w tyle za konkurencją i systematycznie ulepsza  swoje urządzenia,  które stają się cichsze i nieporównywalnie bardziej wydajnie niż te, które wyposażone są w sprężarki o stałej wydajności .

Dla zobrazowania skali oszczędności można przyjąć sprawność urządzeń o płynnej regulacji mocy sprężarki  do urządzeń typu ON-OFF na poziomie:

- funkcja chłodzenia 55%

- funkcja grzania 65%

Istotną różnicą w w/w technologiach jest hałas generowany przez urządzenia. Obecnie standardem jest przedział 20-23 dB, co nie było możliwe w przypadku urządzeń o stałym wydatku mocy.

Klimatyzator inwerterowy po uruchomieniu dostarcza w bardzo krótkim czasie pożądaną moc chłodniczą w stosunku do zapotrzebowania. Odbywa się to całkowicie automatycznie. Użytkownik ma możliwość szybkiego schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia  korzystając z funkcji TURBO, która zapewnia osiągnięcie zadane temperatury w możliwie najkrótszym czasie.

Rozszerzającą funkcją jest zastosowanie dodatkowej grzałki w dolnej części wymiennika jednostki zewnętrznej.  Usprawnienie to pomogło wydłużyć czas pracy w funkcji grzania, a zarazem zapobiegło powstawaniu oblodzenia na skraplaczu jednostki zewnętrznej.

W celu optymalnego korzystania z ograniczonych źródeł energii, klimatyzatory z obwodem typu inverter zapewniają wyjątkową sprawność energetyczną. Ulepszona sprawność wymiennika ciepła oraz sprężarki, precyzyjne sterowanie przez mikroprocesor oraz szereg  innych innowacji zapewniają jeszcze większą wydajność.  Zatem, mimo że uzyskujemy w bardzo krótkim czasie zadane parametry temperatury, elastyczną pracę, to zużywamy o połowę mniej energii niż w urządzeniach konwencjonalnych.

Poniżej przedstawiamy dokumentację techniczną do pobrania:

Aktualności

Sieć sprzedaży