fbpx Dokumentacja techniczna - Klimatyzacja YORK | Pompy ciepła i fotowoltaika w GRODNO S.A. Elektryka Automatyka Oświetlenie Klimatyzacja Kable

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Dokumentacja techniczna - Klimatyzacja YORK

TECHNOLOGIA INWEREROWA A KONWENCJONALNY SYSTEM ON-OFF W KLIMATYZATORACH YORK

Technologia  inwerterowa jest znana w branży HVAC od dekady. Od dwóch lat, praktycznie 100% oferty to urządzenia w tej technologii. Postęp w tej dziedzinie przyniósł wymierne oszczędności w zakresie energii elektrycznej oraz wydajności urządzeń klimatyzacyjnych zarówno w funkcji chłodzenia jak i grzania. Amerykańska firma YORK nie pozostaje w tyle za konkurencją i systematycznie ulepsza  swoje urządzenia,  które stają się cichsze i nieporównywalnie bardziej wydajnie niż te, które wyposażone są w sprężarki o stałej wydajności .

Dla zobrazowania skali oszczędności można przyjąć sprawność urządzeń o płynnej regulacji mocy sprężarki  do urządzeń typu ON-OFF na poziomie:

- funkcja chłodzenia 55%

- funkcja grzania 65%

Istotną różnicą w w/w technologiach jest hałas generowany przez urządzenia. Obecnie standardem jest przedział 20-23 dB, co nie było możliwe w przypadku urządzeń o stałym wydatku mocy.

Klimatyzator inwerterowy po uruchomieniu dostarcza w bardzo krótkim czasie pożądaną moc chłodniczą w stosunku do zapotrzebowania. Odbywa się to całkowicie automatycznie. Użytkownik ma możliwość szybkiego schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia  korzystając z funkcji TURBO, która zapewnia osiągnięcie zadane temperatury w możliwie najkrótszym czasie.

Rozszerzającą funkcją jest zastosowanie dodatkowej grzałki w dolnej części wymiennika jednostki zewnętrznej.  Usprawnienie to pomogło wydłużyć czas pracy w funkcji grzania, a zarazem zapobiegło powstawaniu oblodzenia na skraplaczu jednostki zewnętrznej.

W celu optymalnego korzystania z ograniczonych źródeł energii, klimatyzatory z obwodem typu inverter zapewniają wyjątkową sprawność energetyczną. Ulepszona sprawność wymiennika ciepła oraz sprężarki, precyzyjne sterowanie przez mikroprocesor oraz szereg  innych innowacji zapewniają jeszcze większą wydajność.  Zatem, mimo że uzyskujemy w bardzo krótkim czasie zadane parametry temperatury, elastyczną pracę, to zużywamy o połowę mniej energii niż w urządzeniach konwencjonalnych.

Dzięki naszej współpracy z międzynarodowym producentem urządzeń klimatyzacyjnych Johnson Controls możemy Państwu zaproponować szeroką gamę  urządzeń HVAC tj. klimakonwektory, pomy ciepła, rooftopy, chillery i pompy ciepła chłodzone powietrzem, jednostki filtrujące HEPA i inne.  

Firma Johnson Controls, właściciel marki YORK, to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i wiodąca w wielu branżach firma, świadcząca szeroką gamę usług dla klientów w ponad 150 krajach. Zaangażowanie w zróżnicowany rozwój sięga roku 1885, kiedy wynaleziono pierwszy elektryczny termostat pokojowy. Johnson Controls promuje strategie skupione na rozwoju budynków i rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną.

Urządzenia HVAC Johnson Controls

mODEL OPIS

ZDJĘCIE

FCU RFHP

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w dziedzinie ogrzewania i klimatyzacji, opracowaliśmy gamę klimakonwektorów RFHP do podtynkowego montażu i podłączenia do systemu kanałów. Rozmiary 1 ÷ 5 zapewniają stały przepływ powietrza o ciśnieniu statycznym do 160 Pa, aby dopasować się do większości warunków, z kombinacją 3 lub 4 rzędowych wymienników ciepła oraz konfiguracji 2 lub 4 rurowych z dodatkowym wymiennikiem ciepła. Zespół wentylatora ma 5 prędkości.

FCU YFCN

Wentylator odśrodkowy - 0,7 kW do 7,6 kW
YFCN to gama klimakonwektorów, która kontynuuje tradycję YORK® opartą na wysokiej niezawodności i niskim poziomie hałasu. Jest to wynik wielkiego zaangażowania w zakresie energii i zasobów, aby zaoferować bardziej nowoczesny produkt z każdego punktu widzenia. Ponadto każda wersja ma taką samą strukturę wewnętrzną, identyczną zarówno w modelach poziomych, jak i pionowych, w celu ujednolicenia produkcji i zapewnienia większej elastyczności w dystrybucji i instalacji. Wszystkie klimakonwektory firmy Johnson Controls biorą udział w programie Eurovent certyfikacji wydajności klimakonwektorów.

FCU YHK

YHK Hydro Cassette - od 1,3 do 11,1 kW
Kasety Hydro z certyfikatem Eurovent, dostępne w wersji z 2 i 4 rurami oraz z pełnym zakresem elementów sterujących. Moce od 1 do 11 kW.

FCU YHPL

Zgodnie z innowacyjnymi trendami i nowoczesną konstrukcją przemysłową, gama klimakonwektorów YHPL / YHPL-ECM spełnia dzisiejsze wysokie wymagania w zakresie wydajności, rozmiaru, akustyki, niskiego zużycia energii, łatwości instalacji i konserwacji. Klimakonwektor został zaprojektowany w oparciu o platformę modeli, wersji i akcesoriów, z których wszystkie zostały niezależnie przetestowane i certyfikowane przez Eurovent. Wszystkie klimakonwektory z wentylatorami odśrodkowymi są wyposażone w silniki elektryczne, które zmniejszają zużycie energii elektrycznej w porównaniu z poprzednimi modelami i są dostępne zarówno z silnikiem asynchronicznym, jak i elektronicznym z płytą falownika. Nowe trendy rynkowe doprowadziły również do rozszerzenia modelu czterorurowego, który jest teraz wyposażony w dwurzędową baterię LTHW, zapewniającą lepszą wydajność przy niższych temperaturach zasilania i powrotu. Dostępna jest pełna gama opcji sterowania, oferująca większą elastyczność w instalacji jednostek, z najwyższą precyzją monitorowania i utrzymywania pożądanych warunków komfortu. Uzupełnieniem modelu jest pełna gama akcesoriów: różnego rodzaju zawory regulacyjne, dodatkowa grzałka elektryczna, pomocnicza pompa skroplin, nawiewniki wlotowe / wylotowe powietrza do zabudowy.

 

FCU YHVP

YHVP to klimakonwektor wentylatorowy ścienny z certyfikatem EUROVENT, zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech, w 4 rozmiarach i wielu różnych modelach. YHVP jest łatwy do zainstalowania jak standardowa klimakonwektor: bez zmniejszania emisji i bez dodatkowej ramy, w obudowie można zamontować zawory 2- lub 3-drogowe oraz pompę skroplin. Nowoczesna i atrakcyjna konstrukcja urządzenia w kolorze RAL 9003 pozwala na zastosowanie YHVP w każdym środowisku. YHVP jest dostępny ze standardowymi silnikami AC lub silnikami EC o niskim zużyciu energii oraz w następujących wersjach: z przewodowym sterowaniem ściennym, pilotem na podczerwień, płytą elektroniczną MB do zarządzania Modbus i nagrzewnicą elektryczną. Urządzenia są przeznaczone wyłącznie do instalacji 2-rurowych. Wszystkie modele YHVP charakteryzują się bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej i wyjątkowo niskim poziomem hałasu, zgodnie z wymaganiami dzisiejszych nowych projektów.

FLITRY HEPA

Mobilne jednostki filtrujące HEPA firmy YORK zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci zmniejszyć ryzyko i zwiększyć spokój ducha dzięki filtrowaniu powietrza w Twoim obiekcie. Dzięki nowoczesnej konstrukcji ramy pionowej urządzenie to można umieścić prawie wszędzie. Pomimo przepływu powietrza do 1600 m³ / h, urządzenie charakteryzuje się bardzo niskim poziomem hałasu dzięki dobrej izolacji wewnętrznej i przewymiarowanym wymiarom sekcji wentylatora. Nasz innowacyjny trzystopniowy system filtracji zapewnia maksymalną żywotność filtra HEPA.

Roftop ACTIVIA ARC_ARG_ARH_ARD

Nasza nowa seria rooftopów R410A, obejmująca moce od 17 do 40 kW, bardziej kompaktowa, cichsza i wysoce wydajna 

Roftop ACTIVIA ASR

Ta nowa generacja wysokowydajnych jednostek rooftop została dostosowana tak, aby przewyższać wymagania ekoprojektu Tier 2. Jednostki ACTIVA ASR są dostępne w wersji tylko chłodzącej lub z odwracalną pompą ciepła oraz z szeroką gamą opcji.

YHA Chillery i pompy ciepła chłodzone powietrzem
TEMPO ™ Seria YLAA
Wydajność: 195-528 kW

Chiller chłodzony powietrzem YORK YLAA jest liderem w dziedzinie ochrony środowiska.
Wykorzystując sprężarki spiralne i technologię mikrokanałowej cewki skraplacza, YLAA zapewnia najwyższą wydajność we wszystkich zastosowaniach klimatyzacyjnych.
Chillery YLAA to samodzielne rozwiązanie chłodzące, które jest lekkie i kompaktowe, co umożliwia wygodną instalację na ziemi lub na dachach budynków.

YLPB

Chillery i pompy ciepła chłodzone powietrzem
TEMPO ™ Seria YLPB
Wydajność: 336-653 kW

Nowa pompa ciepła YLPB zapewnia najwyższą efektywność energetyczną, jest łatwa w instalacji, cicha w działaniu i jest wspierana przez doświadczonych serwisantów.
Są całkowicie autonomiczne i przeznaczone do montażu na zewnątrz, na dachu budynku lub na poziomie gruntu.

YLZ Chillery i pompy ciepła chłodzone powietrzem
Wydajność: 22,4-210 kW
Seria wysokowydajnych pomp ciepła YORK® YLZ została specjalnie zaprojektowana do użytku z promiennikami ogrzewania podłogowego lub w zastosowaniach, w których wymagana jest maksymalna wydajność podczas ogrzewania. Zostały zoptymalizowane pod kątem trybu ogrzewania, mogą wytwarzać wodę do 65 ° C i mogą pracować do temperatury otoczenia -20 ° C.
Pompa ciepła YORK® YLZ wykorzystuje sprężarki spiralne wyposażone w technologię ekonomicznego wtrysku pary (E.V.I.), wszechstronną metodę poprawy wydajności i wydajności systemu.

YMAA/YMPA

Chillery i pompy ciepła chłodzone powietrzem
Seria AMICHI ™ YMAA / YMPA
Wydajność: 45-255 kW
SERIA YORK® AMICHI ™ CHŁODZONA POWIETRZEM SCROLL INVERTER CHILLER I POMPA CIEPŁA
Ogrzewanie i chłodzenie zoptymalizowane pod kątem wydajności w zmieniających się zastosowaniach rynkowych
YVAG Chillery i pompy ciepła chłodzone powietrzem
Seria AMICHI ™ -S YVAG
Wydajność: 11,2-18 kW
YORK® AMICHI ™ -S YVAG CHŁODZONA POWIETRZEM ODWRACALNA POMPA CIEPŁA Z INWERTEREM DC
Ogrzewanie i chłodzenie zoptymalizowane pod kątem wydajności w zmieniających się zastosowaniach rynkowych

 

Aktualności

Sieć sprzedaży