Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Fotowoltaika

FOTOWOLTAIKA Olsztyn, Poznań, Warszawa, Suwałki, Łódź, Opole, Katowice, Białystok, Kraków, Wrocław, Bielsko Biała, Rzeszów, Sandomierz, Szczecin, Gdańsk, Ełk, Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Dynów, Gliwice, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jarocin, Konin, Kielce, Krasnystaw, Lublin, Mińsk Mazowiecki, Piekary Śląskie, Piła, Przemyśl, Radom, Świętochłowice, Wałbrzych, Warszawa

 WŁASNA ELEKTROWNIA SŁONECZNA - FOTOWOLTAIKA 

Jak to działa ?

Panel fotowoltaiczny (moduł)
zamienia energię słoneczną
na energię elektryczną.
Inwerter (falownik)
Zamienia prąd stały na
prąd przemienny 230V
50Hz i synchronizuje go 
z siecią energetyczną.
Licznik dwukierunkowy 
zlicza energię wyprodukowaną
przez panele i przesłaną do sieci
oraz energię pobraną z sieci
(instaluje zakład energetyczny).

 

 

Energia produkowana w modułach fotowoltaicznych jest zamieniana przez inwerter na energię o parametrach sieci 230V i priorytetowo zużywana na potrzeby własne (naszego budynku / obiektu). Nadwyżka energii, której w danym momencie nie zużyjemy jest przesyłana do sieci energetycznej i tam "magazynowana" przez dystrybutora - lokalny zakład energetyczny. Energię z fotowoltaiki można odebrać o dowolnej porze, w ciągu roku, od wprowadzenia nadprodukcji do sieci, np. zimą kiedy dni są krótsze i nasza elektrownia fotowoltaiczna produkuje mniej energii. Cały system zasilania składa się tylko z modułów i inwertera/ów. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych urządzeń (sterowania, akumulatorów itp). Sposób mocowania paneli na dachu zapewnia minimalną ingerencję w jego poszycie. 

 Zrób pierwszy krok  -> przygotujemy dla Ciebie kompletną ofertę Twojej instalacji fotowoltaicznej

Masz pytania ?  Zadzwoń 

233 233 203

 

  Nie płać za ogrzewanie !  Czy to możliwe ?  

Przykład ?

Kompletny zestaw elektrowni słonecznej 20619,00 zł netto 

Roczna produkcja energii elektrycznej 4260 kWh

* przy założeniu: moduły skierowane na południe pod kątem 25 do 45 stopni

Instalując zestaw pompy ciepła HITACHI (RWD-3.0NWE- 260 S ; RAS-3WHVNP) wraz z zestawem elektrowni słonecznej o mocy 4,48kWp otrzymujemy DARMOWE* OGRZEWANIE naszego budynku (pow. 150m2), oraz całoroczne DARMOWE* CUW (przygotowanie ciepłej wody użytkowej). W powyższym przykładzie energia elektryczna wyprodukowana w ciągu roku przez naszą elektrownię słoneczną, bilansuje w 100% zapotrzebowanie roczne na energię elektryczną naszej pompy ciepła.  

 

 Do 90% redukcji kosztów za energię elektryczną ! 

 

Zapewniamy:

  • profesjonalną wycenę
  • przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej
  • przygotowanie wniosku dotacyjnego
  • montaż i uruchomienie Twojej instalacji fotowoltaicznej
  • zgłoszenie do zakładu energetycznego

 


Dowiedz się jakie możesz uzyskać dofinansowanie

w programie 5000+

 

Masz dach? Zobacz to koniecznie!

Posłuchaj odpowiedzi na najczęstsze pytania o fotowoltaikę! W LIVE biorą udział przedstawiciele trzech firm: Grodno SA, Fronius i Winaico!

Bezpłatna wycena instalacji fotowoltaicznej:

http://www.grodno.pl/oferta/fotowoltaika-dla-ciebie.html

 

 

 

GRODNO S.A. jest autoryzowanym przedstawicielem

 

Wsparcie techniczne / Zamówienia:

Maciej Kowalski
Dyrektor ds. OZE
tel. 604 268 006
email: mkowalski@grodno.pl
Kamil Kalinowski
Dyrektor ds. Fotowoltaiki
tel. 662 278 259
email: kkalinowski@grodno.pl

 

Masz pytania ?  Zadzwoń 

233 233 203

Grodno S.A. od roku 2012 rozwija polski rynek fotowoltaiki. Proponujemy kompletne rozwiązania i wspieramy inwestora od projektu do realizacji i uruchomienia jego elektrowni. Dzięki ogólnopolskiemu zasięgowi oferujemy nasze usługi bez względu na lokalizację inwestycji. To co wyróżnia naszą firmę na tle konkurencji to doświadczenie w branży energetycznej oraz dbałość o zachowanie najwyższej jakości oferowanych przez nas produktów i usług. Uważamy, że każda z wykonywanych instalacji fotowoltaicznych, ze wzglądu chociażby na specyfikacje dachu, jest inna i wymaga indywidualnego podejścia do Klienta

Grodno S.A. opiera swoją ofertę produktową na podzespołach wyprodukowanych z najwyższą starannością.

Dzięki naszemu doświadczeniu na rynku energetycznym wykonujemy także projekty dużych farm fotowoltaicznych, które w naszym kraju są w pewnym stopniu wizją przyszłości. Warto jednak już teraz wykonywać niezbędne prace przygotowawcze do realizacji dużych inwestycji fotowoltaicznych.

Poniżej przedstawiamy analizę pracy wykonanej przy naszym centrum dystrybucyjnym instalacji fotowoltaicznej o mocy 12kW. Instalacja oparta jest na modułach SolarWord serii MonoBlack oraz na trójfazowym falowniku SMA SunnyTripower 12000Tl. Całość wyprodukowanej przez system energii jest wykorzystywana na potrzeby pokrycia zapotrzebowania energetycznego naszego budynku.

Zobacz online naszą produkcję prądu (wykresy)

Zobacz: Pierwsze wiosenne dni instalacji PV w Grodno S.A.

Zobacz: NASZE REALIZACJE

 

FOTOWOLTAIKA Olsztyn, Poznań, Warszawa, Suwałki, Łódź, Opole, Katowice, Białystok, Kraków, Wrocław, Bielsko Biała, Rzeszów, Sandomierz, Szczecin, Gdańsk, Ełk, Toruń, Bydgoszcz, Częstochowa, Dynów, Gliwice, Głogów, Gorzów Wielkopolski, Grudziądz, Jarocin, Konin, Kielce, Krasnystaw, Lublin, Mińsk Mazowiecki, Piekary Śląskie, Piła, Przemyśl, Radom, Świętochłowice, Wałbrzych, Warszawa

Aktualności

Sieć sprzedaży