fbpx O nas | Pompy ciepła i fotowoltaika w GRODNO S.A. Elektryka Automatyka Oświetlenie Klimatyzacja Kable

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

O nas

Grodno S.A. jest czołowym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych działającym na polskim rynku od 31 lat. Aktywnie rozwija segment zielonej energii pod kątem fotowoltaiki, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Spółka świadczy również usługi w zakresie audytów oraz projektów elektrycznych i oświetleniowych, wykonywania oraz modernizacji instalacji elektrycznych i energetycznych, programowania automatyki budynkowej. Jest też dostawcą złożonych rozwiązań dla przemysłu.

Głównym profilem działalności firmy jest zapewnienie inwestorowi kompleksowych rozwiązań prądowych do każdego typu obiektu budowlanego.

Grodno S.A. dysponuje jedną z najbardziej rozbudowanych sieci sprzedaży wśród dystrybutorów materiałów elektrotechnicznych. Składa się na nią 100 punktów handlowych, w tym 14 franczyzowych, zlokalizowanych na terenie całej Polski. Wszystkie punkty sprzedaży zaopatrywane są przez nowoczesne Centrum Dystrybucji mieszczące się w Małopolu (woj. mazowieckie).

Oprócz punktów stacjonarnych, firma prężnie rozwija się w świecie cyfrowym. Dział e-commerce obsługuje sklepy internetowe elektromag.pl i iluve.com oraz platformy B2B. Oferta Grodno jest dostępna na platformach sprzedażowych takich jak Allegro i Amazon.

Grodno S.A. ma za sobą rekordowy rok obrotowy 2021/2022, zamknięty przychodami na poziomie ponad 1 miliarda złotych. Obecnie rośnie najszybciej w historii swojej działalności oraz wśród liderów rynku elektrotechnicznego. Zgodnie z miesięcznymi szacunkami, skonsolidowane przychody Grodno S.A. w lutym 2022 wyniosły 95,1 mln zł i wzrosły o 68% rdr. Narastająco po jedenastu miesiącach roku obrotowego sprzedaż, po raz pierwszy w historii spółki, przekroczyła 1 mld zł (+67% rdr). Spółka zatrudnia obecnie ponad 700 pracowników. 

Grodno S.A. poprzez swoją działalność biznesową podąża za zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością - redukuje ślad węglowy poprzez ledyfikację, instalacje PV, automatykę budynkową, edukację ekologiczną - OZE, działa na rzecz lokalnych społeczności oraz wspiera liczne fundacje.

Firma od lat przekazuje przynajmniej 1% dochodu na pomoc potrzebującym, akcje sportowe, społeczności lokalne, kulturę i sztukę. Dzięki licznym akcjom charytatywnym w roku 2021 Grodno przekazało około 3% dochodu.

Grodno bardzo mocno rozwija wewnętrzne wspieranie pasji pracowników poprzez różnorodne akcje sportowe o charakterze charytatywnym. W ostatnim czasie miały miejsca cztery duże wydarzenia sportowe, w których poza pracownikami uczestniczyli również liczni partnerzy i klienci:

  • Ultra Rajd 2020 Rowerem Dookoła Polski,
  • Rajd Wisła 2020 - 30 Maratonów Wzdłuż Wisły,
  • Rejs Wisłą 2021 ku pamięci Aleksandra Doby,
  • Rajd Bałtyk 2021 Światło Nadziei,
  • Rajd Sudety 2022.

Informacja o zrealizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2020/2021

Informacja o zrealizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2021/2022

 

Aktualności

Sieć sprzedaży