fbpx Wentylacja | Pompy ciepła i fotowoltaika w GRODNO S.A. Elektryka Automatyka Oświetlenie Klimatyzacja Kable

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Wentylacja

Wychodząc naprzeciw Klientom, poszerzyliśmy ofertę o asortyment i usługi związane z wentylacją mechaniczną budynków

W rozszerzonej ofercie znajdują się systemy rekuperacji oraz szeroko pojętej wentylacji mechanicznej w budownictwie: wentylatory, system rozprowadzenia powietrza, zakończenia w postaci nawiewników/wywiewników, kratek, czerpni/wyrzutni itp.

Czym dokładnie jest wentylacja?

Wentylacja to wymiana powietrza pomiędzy pomieszczeniami a przestrzenią na zewnątrz. Prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna w pomieszczeniach, gdzie przebywają zwierzęta czy ludzie, dopływające z zewnątrz powietrze zapewnia wymianę zużytego i zanieczyszczonego na świeże, niezbędne do oddychania oraz prawidłowej i bezpiecznej pracy. Jest to szczególnie ważne w sytuacji dodatkowych zanieczyszczeń, takich jak dym papierosowy, opary substancji chemicznych, pyły itp.

Rodzaje wentylacji:

  • naturalna - wymiana powietrza przy wykorzystaniu przeciągu,
  • grawitacyjna - wymiana powietrza wykorzystująca różnicę ciśnień między przestrzenią wentylowaną a ujściem kanału wentylacyjnego do atmosfery. Zanieczyszczone powietrze zostaje wyssane z pomieszczenia przez kratkę wentylacyjną, a do pomieszczenia napływa powietrze zewnętrzne przez celowo wykonane nawiewy (np. okna, kratki nawiewne sterowane higroskopijnie) albo nieszczelności w obudowie budynku. Obecne bardzo szczelne budownictwo powoduje, że wentylacja grawitacyjna nie zapewnia niezbędnej ilości powietrza. Efektem tego jest bardzo niska jakość powietrza, co ma bezpośredni wpływ na samopoczucie mieszkańców.
  • mechaniczna - sterowana wymiana powietrza za pomocą np. wentylatorów, kanałowych, dachowych, central wentylacyjnych
  • rekuperacja - wentylacja nawiewno- wywiewna z odzyskiem ciepła z centralą rekuperacyjną
  • hybrydowa - kombinacja wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej stosowanych w zależności od zapotrzebowania na świeże powietrze i warunków pogodowych (różnicy gęstości powietrza wywiewanego i otoczenia)

Jesteś zainteresowany rekuperacją? Odwiedź naszą stronę i dowiedz się więcej o ofercie rekuperacji.

Jesteśmy dystrybuterem marek:

Zapraszamy do współpracy w zakresie wentylacji:

hvac@grodno.pl

 

 

Aktualności

Sieć sprzedaży