fbpx Grodno #PomagamyUkrainie | GRODNO - Hurtownia Elektryczna Automatyka Fotowoltaika Oświetlenie Klimatyzacja Kable

Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Grodno #PomagamyUkrainie

28.02.2022

Grodno, wraz z pracownikami i przyjaciółmi firmy, bierze czynny udział w pomocy Ukrainie dostarczając niezbędne produkty.

Zachęcamy do włączenie się w nasze działania oraz do relacji poniżej.

Naszych Klientów zachęcamy do zbiórki artykułów elektrotechnicznych dla Ukrainy we wszystkich oddziałach Grodno.

Szczegóły w hurtowniach.

Relacja z pierwszego transportu na Ukrainę

2 marca dostarczyliśmy bezpośrednio do naszych przyjaciół ze Lwowa dwa pełne busy darów niezbędnych na Ukrainie. Misja była dosyć skomplikowana, ale zakończyła się pełnym sukcesem. W drodze powrotnej przywieźliśmy uchodźców specjalnych – 6 piesków i 7 kotów, którym niezwłocznie znaleźliśmy nowe domy. 

Wśród przekazanych darów były artykuły spożywcze długoterminowe, higieniczne, karmy dla zwierząt, cała masa elektrotechniki zebranej przez naszych Klientów i Partnerów Biznesowych, 150 łóżek polowych i wiele innych. 

Darczyńcami było Grodno, firma Can-dom, Harcerze z 56 SDH Zielone Diabły oraz osoby prywatne. 

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim darczyńcom oraz zaangażowanym w tą misję, Państwu Renacie i Sławkowi, kierowcom - szczególnie Mirkowi, Zespołowi Grodno Przemyśl. Dziękujemy również tym, którzy przygarnęli naszych czworonożnych uchodźców. 

 

Relacja z drugiego transportu na Ukrainę

Kolejna misja zakończona sukcesem!

W miniony poniedziałek już drugi transport Grodna przekazał na Ukrainę dwa samochody potrzebnych produktów. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu. 

W sobotę, po kilku wykonanych telefonach, we współpracy ze Stowarzyszeniem Ekspertów Bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej oraz Polskim Forum Biznesu, zdecydowaliśmy się ruszyć do Francji, aby odebrać dużą ilość medykamentów potrzebnych na Ukrainie. Samochód Grodna ruszył do Obernai, gdzie odebraliśmy od Pani Oli pierwszą część produktów zebranych przez lokalną społeczność. Kolejnym przystankiem była Miluza, w której czekała na nas Pani Aneta z drugą transzą wysoko wyspecjalizowanego sprzętu medycznego. W tym samym mieście odwiedziliśmy również Parafię, z której odebraliśmy trzecią cześć zaopatrzenia medycznego. 

Przesyłamy niskie ukłony dla wspomnianej wcześniej Pani Oli i Anety ze Związku Pielęgniarek Górnego Renu, które we współpracy z lokalną społecznością zorganizowały zbiórkę medyczną o wartości 200 tys. euro. Dziękujemy też za pomoc Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Policji IPA za pomoc w nadzorze transportu medykamentów. Gratulacje dla Jerzego i Roberta, którzy nie tylko koordynowali całą zbiórkę, ale też kierowali transportem. 

Ta długa podróż była jednak dopiero początkiem. Po całym dniu, transport Grodna ruszył załadowany w drogę na Ukrainę. Celem było spotkanie się przy granicy z naszym drugim autem, które wyruszyło tego samego dnia spod Warszawy, a następnie przekazanie wszystkich uzbieranych darów za wschodnią granicę.  

Tutaj pragniemy wyróżnić osoby, które brały udział w zbiórce produktów do drugiego auta. Ponownie, z inicjatywy naszego pracownika Arkadiusza oraz Harcerzy z 56 SDH Zielone Diabły, uzbieraliśmy sprzęt harcerski niezwykle przydatny dla żołnierzy. Firma Can-dom dostarczyła natomiast 1,2 tys. konserw na front. Dzięki inicjatywie zbiórki pieniężnej Pracowników Grodna, zakupiliśmy śpiwory, koce, karmy dla zwierząt, środki czystości i higieny, medykamenty oraz pozyskaliśmy agregaty prądotwórcze. Wszystkie te produkty zostały przewiezione na Ukrainę przez naszego niezastąpionego kierowcę Mirka. 

Obydwa samochody dotarły bezpiecznie na Ukrainę, a w drodze powrotnej zabraliśmy ze wschodu zwierzaki, które trafiły do nowych domów. Udało nam się też bezpiecznie przetransportować żonę naszego pracownika oraz jej siostrę, wraz z dziećmi. 

Wszystkim osobom zaangażowanym dziękujemy za połączenie sił,

Slava Ukraini! 

Aktualności

Sieć sprzedaży