fbpx Premier pozytywnie o OZE | Pompy ciepła i fotowoltaika w GRODNO S.A. Elektryka Automatyka Oświetlenie Klimatyzacja Kable

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Premier pozytywnie o OZE

22.04.2023

Przyjęta w 2021 roku kompleksowa strategia rozwoju sektora energetycznego w Polsce do 2024 roku wpisuje się w plany naszej firmy. Mogliśmy się o tym przekonać, słuchając przemowy premiera Matusza Morawieckiego, która otworzyła wczoraj IV Międzynarodowy Szczyt Klimatyczny Togetair 2023. W Grodnie sukcesywnie rozwijamy segmenty zielonej energii, fotowoltaiki, pomp ciepła i stacji ładowania pojazdów elektrycznych, dbając o szeroką i kompleksową ofertę pomp ciepła. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem pomp ciepła HITACHI oraz jedynym w Polsce dystrybutorem pomp ciepła Auratsu. Nasza oferta w tym zakresie jest zróżnicowana i odpowiada na rozmaite potrzeby klienta, a oferowane produkty są zgodne z programami dotacyjnymi. 

Podczas wystąpienia Premier podkreślił, że każdy wymieniony kopciuch na alternatywne źródło ciepła to zdrowszy dom i zdrowsze powietrze. Istniejące do tej pory dotacje i programy wspierające OZE przyniosły wymierne korzyści w zakresie prowadzenia zielonej modernizacji i transformacji energetycznej. Aby to zobrazować, przytoczymy dane sprzedażowe pomp ciepła za rok 2022 ogłoszone przez PORT PC w lutym 2023.  

  • Cały rynek pomp ciepła w 2022 r. wzrósł o 120%, a pomp ciepła do ogrzewania budynków o 130%. W 2022 r. niemal co trzecie urządzenie w ogólnej liczbie sprzedanych urządzeń do ogrzewania pomieszczeń w Polsce w 2022 r. było pompą ciepła.  
  • Natomiast w 2022 r. liczba sprzedanych pomp ciepła typu powietrze-woda w Polsce zwiększyła się o 137% w porównaniu do 2021 r. i wyniosła 188,2 tys. sztuk.  Od początku ogłoszenia programu Czyste Powietrze (wrzesień 2018) skorzystało z niego 590 wnioskodawców, a kwota dofinansowania opiewała na 12 mld złotych.  

Premier zapowiedział również, że boom na pompy ciepła dopiero nadejdzie, a to za sprawą kolejnej edycji programu „Mój Prąd”, której warunki wczoraj na kongresie ogłosił wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska razem z Pawłem Mirowskim - wiceprezesem NFOŚiGW. Największą zmianą i nowością w programie są właśnie dopłaty na pompy ciepła. Wnioski można składać od 22.04.2023 roku - data nie jest przypadkowa, jest to Dzień Ziemi. Kolejną informacją jest wielkość budżetu przeznaczona na ten program, która wynosi 955 mln zł oraz dodatkowe 400 mln rezerwy. 

Czy pomoże to spełnić założenia polityki energetycznej? Przypomnijmy je. Zgodnie z założeniami w perspektywie do 2040 r. będziemy dążyć do tego, aby połowa produkcji energii elektrycznej pochodziła ze źródeł odnawialnych. Będziemy też pracować nad rozwojem OZE niezależnych pogodowo, które wykorzystują energię wody, biomasy, biogazu, czy ciepła ziemi. 

Jako Grodno poprzez swoją działalność biznesową podążamy za zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością - redukujemy ślad węglowy poprzez ledyfikację, instalacje PV, automatykę budynkową, edukację ekologiczną - OZE, działamy na rzecz lokalnych społeczności oraz wspiera liczne fundacje. Segment pomp ciepła jest jednym z obecnie najszybciej rozwijających się biznesów w naszej firmie. Wszelkie nasze działania podejmowane są z myślą o jak najszerszej i kompleksowej ofercie pomagającej naszym klientom w osiąganiu niezależności energetycznej 

Podążamy w tę zieloną i bezpieczną przyszłość. 

 

Aktualności

Sieć sprzedaży