fbpx Pompuj ciepło z głową | Pompy ciepła i fotowoltaika w GRODNO S.A. Elektryka Automatyka Oświetlenie Klimatyzacja Kable

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Pompuj ciepło z głową

20.06.2024

„Pompuj ciepło z głową” to kampania informacyjna Polskiej Organizacji Technologii Pomp Ciepła [PORT PC], mająca na celu przybliżenie społeczeństwu korzyści ze stosowania pomp ciepła w ogrzewnictwie. Grodno jako partner  PORT PC włącza się w promocję tej kampanii, by zmienić społeczną percepcję pomp ciepła i odczarować nie zawsze korzystne skojarzenia związane z tym urządzeniem, poprzez udostępnienie szerokiej bazy wiedzy na temat pomp i korzystanie z doświadczeń kompetentnych instalatorów. Na stronie www.pompujcieplozglowa.pl inwestor, lub po prostu każda zainteresowana osoba, znajdzie rzetelną wiedzę, która jest podstawą udanej inwestycji.
PORT PC opracowała również wytyczne projektowania, wykonania i odbioru instalacji z pompami ciepła, do nabycia na stronie portpc . Jest to zestaw aktualnych i najlepszych standardów technicznych w tym zakresie, polecany wszystkim fachowcom z branży, ale również bardziej dociekliwym inwestorom.

Podzielone są na następujące segmenty tematyczne:
•    Dolne źródła ciepła do pomp ciepła,
•    Skrócona metoda obliczania rocznego współczynnika efektywności pomp ciepła,
•    Uproszczona metoda obliczania rocznego współczynnika efektywności grzewczej i rocznego współczynnika wykorzystania instalacji z sorpcyjną pompą ciepła
•    Zapobieganie szkodom w systemach grzewczych, w których nośnikiem ciepła jest woda
•    Efektywność ekonomiczna instalacji technicznych w budynkach
•    Wytyczne projektowania, doboru, montażu i uruchomienia instalacji z pompami ciepła w budynkach jednorodzinnych i wielorodzinnych,
•    Systemy hydrauliczne w instalacjach grzewczych i chłodzących budynków. Układy hydrauliczne.


Na stronie kampanii Pompuj ciepło z głową co miesiąc pojawiają się nowe artykuły w dziale baza wiedzy i nowe wpisy na blogu fachowca od pomp – Marka Miary, którego doktorat dotyczył  oceny efektywności pomp ciepła. W dziale poradników znaleźć można praktyczne wskazówki z dziedziny obsługi pomp ciepła, w dziale multimediów ciekawe wywiady branżowe, w dziale fakty i mity natomiast znajdziemy wiele przydatnych informacji na temat pomp, opracowywanych wspólnie z redakcją miesięcznika „Murator”.
Zapraszamy do częstego zaglądania na stronę pompujcieplozglowa.pl, bo przydatnej wiedzy, opracowań i rad będzie tam coraz więcej.

 

Dostępne poradniki:

1. Jak wybrać instalatora do montażu pompy ciepła

2. Jak optymalnie obsługiwać pompę ciepła

3. Czy Twój dom jest gotowy na pompę ciepła
 

Aktualności

Sieć sprzedaży