fbpx Pod koniec stycznia 2022 trzynastoosobowa drużyna Grodna podbiła szczyt góry Kilimandżaro | GRODNO - Hurtownia Elektryczna Automatyka Fotowoltaika Oświetlenie Klimatyzacja Kable

Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Pod koniec stycznia 2022 trzynastoosobowa drużyna Grodna podbiła szczyt góry Kilimandżaro

01.02.2022

Wyprawa na szczyt trwała 5 dni ciągłego wysiłku fizycznego. Wszystkie noce były spędzone w namiotach, a temperatura spadała wraz z kolejnymi wysokościami - pierwszego dnia sięgała około 30 stopni, a na samej górze wynosiła blisko -20 stopni. Mimo ciężkich warunków, zespół dotarł na szczyt góry w pełnym składzie, bez choroby wysokościowej.
 


Atak na szczyt rozpoczął się piątego dnia o północy, kiedy to załoga Grodna wyruszyła nocą z ostatniego kampu. Po wielu godzinach marszu dotarła do najwyższego punktu na wysokości 5895 m n.p.m. który powitał ich pięknym wschodem słońca. 

Kolejnego dnia, od razu po zdobytym sukcesie, grupa rozpoczęła dwudniowe zejście w dół, podczas którego mogła podziwiać ostatnie niezapomniane widoki - od śniegu, mgieł i lodu, po trawiaste krajobrazy, pełne afrykańskiej roślinności. 

 

Nad wspinaczami opiekę sprawowała niezastąpiona Pani Jadzia, której bardzo dziękujemy. Podziękowania za perfekcyjną organizację wysyłamy natomiast do Adventure24.

Aktualności

Sieć sprzedaży