fbpx Elektro-Instal przechodzi pod niebieskie skrzydła Grodna | Pompy ciepła i fotowoltaika w GRODNO S.A. Elektryka Automatyka Oświetlenie Klimatyzacja Kable

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

Elektro-Instal przechodzi pod niebieskie skrzydła Grodna

14.12.2023

Kiedy firmie brakuje sukcesora, a jej przyszłość staje się niepewna, do akcji wkracza GRODNO Cieszymy się poinformować o 11 zakończonej akwizycji w historii naszej spółki, w ramach której firma Elektro-Instal dołączyła do Grupy Grodno.

- Dzięki przejęciu Grodno zostało powiększone o nowy, mazowiecki oddział w Jabłonnie wraz z zespołem 11 specjalistów. Wpływ na modelową transakcję miało nasze bogate doświadczenie wynikające z dotychczasowych akwizycji i integracji nowych podmiotów. Na pewno chcemy dalej konsolidować rynek i rozwijać Grodno przez przejęcia, szczególnie mniejszych hurtowni. Praktyka potwierdza, że jest to dla nas skuteczna strategia rozwoju – powiedział Prezes Grodno S.A. Andrzej Jurczak.

Umowa zakupu sieci aktywów Elektro-Instal przez Grodno została zawarta 7 listopada 2023 r.

- W Elektro-Instal od dawna borykaliśmy się z decyzją o przyszłości firmy, którą rozwijaliśmy rzetelnie od 33 lat. Brak sukcesora oraz przejście na emeryturę Zarządu nie zapewniło ciągłości, niezbędnej do jej przetrwania. Jestem zadowolony z przejęcia Elektro-Instal właśnie przez Grodno - powiedział Prezes i Założyciel Elektro-Instal Emil Paterek.

- Obydwie firmy wyróżniają niezwykle zbliżone tradycje oraz kultura organizacji, wynikająca z ich rodzinnego charakteru. W 1995 roku rozpoczynaliśmy naszą przygodę na mazowieckim rynku elektrotechniki, czyli dokładnie w tym samym czasie, gdy powstawało Grodno. Cieszę się z przeprowadzonej akwizycji i jestem spokojny wiedząc, że pracownicy dotychczasowego Elektro-Instalu będą pod skrzydłami firmy z polskim kapitałem, kultywującej te same wartości – dodał Wiceprezes i Założyciel Elektro-Instal Mieczysław Strupiechowski.

- Skuteczna finalizacja kolejnego przejęcia potwierdza silną pozycję Grodna na rynku, mimo trudnych warunków gospodarczych. Warunki te są wyzwaniem szczególnie dla mniejszych podmiotów, które choć przeważnie są bardzo dobrze zarządzane, dziś muszą mierzyć się z wyjątkowo silną presją konkurencyjną. Kontynuacja działalności w ramach większej i zdywersyfikowanej organizacji, takiej jak Grodno, daje więcej możliwości oraz zapewnia bezpieczeństwo. Może być atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu mniejszych hurtowni i ich właścicieli - dodał Andrzej Jurczak, Prezes Grodno S.A.

 

Aktualności

Sieć sprzedaży