Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS!

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK - I miejsce w klasyfikacji drużynowej

29.10.2018

Grupa MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK jest obecnie najsilniejszą i najaktywniejszą drużyną na Podlasiu. W sezonie 2018 drużyna startowała w 15 edycjach Maratonów Kresowych, które odbyły się w Polsce (woj. podlaskie, lubelskie, warmińsko - mazurskie) na Litwie oraz Białorusi.

 

W klasyfikacji drużynowej po wszystkich edycjach drużyna zajęła I miejsce.

Sukcesy w sezonie 2018, które osiągnęła drużyna w klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych to:
- V, VI i VII miejsce  które zajęli: Dariusz Zakrzewski, Piotr Car oraz Murygin Andrei
- I miejsce w kategorii M2 zajął Piotr Car
- I miejsce w kategorii M3 zajął Mourygin Andrai
- I miejsce w kategorii M5 zajął Dariusz Zakrzewski
- I miejsce w klasyfikacji drużynowej po 15 edycjach zajęła Drużyna MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK
Ponadto drużyna startowała również w wyścigu szosowym w Kalinowie koło Ełku, gdzie zawodnik Dariusz Zakrzewski zajął III miejsce w kategorii Open.

Białostocki TEAM MISTRAL powstał w 1994 roku jako grupa miłośników jazdy na rowerach. W poprzednich latach drużyna nazywała się Triumph - Adler Mistral a w późniejszym okresie Mistral Banki Spółdzielcze. Od roku 2018 drużyna funkcjonuje pod nazwą MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK.
Początkowo niewielka liczba rowerzystów przemierzała okolice miasta. Powoli grupa rozrastała się, natomiast dystanse zaczęły się wydłużać. Nikt nie sądził, że zwykła jazda na rowerach zmieni się w pasję ścigania i startów w zawodach.

 Niekwestionowanym liderem grupy  MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK jest Dariusz Zakrzewski  –zawodnik klubów: Ognisko Białystok (gdzie zaczynał zajmować się tą dyscypliną sportu,  Gwardii Katowice) oraz pierwszej polskiej zawodowej  grupy  Exbud Kielce, a także klubów zagranicznych :CC Feignies, VC Levallois-Perret, Corbeil Essonnes, w latach 1980-1987 członek Kadry Narodowej w Kolarstwie Szosowym. Na Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Szosowym w 1983 roku zajął IV miejsce w jeździe drużynowej na czas. W 1985 roku zajął III miejsce w wyścigu Tour de Pologne. W tym samym roku startował w Vuelta a Colombia. W 1991 roku we Francji wygrał wyścig Conseil general de Val D'oisse, pokonując m.in. późniejszego mistrza świata z 1998 roku, Laurenta Brocharda. Zwycięzca etapowy wyścigów: Dookoła Maroka, Jugosławii, Austrii, Meksyku, Nowej Caledonii. Odnosił także zwycięstwa w wyścigach Paris-Vaily, Paris-St. Moure 25 marca 1993 roku i oficjalnie zakończył karierę kolarską. W latach 2001-2003 był dyrektorem technicznym grupy CCC Polsat Polkowice.

Swoim profesjonalizmem i zapałem zaraża innych zawodników. Założona przez Niego drużyna MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK miała możliwość startowania  w międzynarodowych  cyklach   Maratony Kresowe. Są to bardzo medialne zawody, odbywające się na terenie kraju od 15 lat. Łącznie wystartowało w nich 14.706 osób na różnych dystansach, w różnych kategoriach wiekowych. Z drużyny MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK regularnie startuje w zawodach 15 osób, które walczą o jak najwyższe lokaty indywidualne i dobrą klasyfikację drużynową. Miejsca na podium w ciągu sezonu zajmują: Dariusz Zakrzewski, Piotr Car, Andrei Mouyrygin, Antonienko Tadeusz, Charkiewicz, Marcin Bączek i Marina...

Sukcesy naszej drużyny w ostatnich latach:
    III miejsce w klasyfikacji drużynowej Maratonów Kresowych 2016r
    III miejsce w klasyfikacji generalnej Maratonów Kresowych 2015r.
    Tytuły Mistrza Polski Amatorów w Maratonach MTB W Dąbrowie Górniczej 2012 wywalczyli Dariusz Zakrzewski (dystans Giga) i Wiesław Gawryluk (dystans Mega)

Regularne treningi oraz starty w maratonach w ciągu całego roku kalendarzowego dają nie tylko satysfakcję, ale i konsolidują cały zespół. Członkowie drużyny biorą udział w zgrupowaniach przedsezonowych

m. in. w Maroku oraz Gran Canarii. Ciągły rozwój teamu i duże zaangażowanie w podnoszenie poziomu sportowego zapewniają starty w kilku cyklach w ciągu sezonu, co daje kilkadziesiąt startów rocznie. Zawodnicy  MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK  zajmują wysokie miejsca w różnych kategoriach wiekowych, dzięki czemu drużyna jest przez cały sezon bardzo widoczna, rozpoznawalna i budząca respekt wśród innych drużyn na maratonach regionalnych i ogólnopolskich. Powszechny sport amatorski jest tą dziedziną życia społecznego, o którą należy zadbać ze szczególną starannością. Staramy się swoją pasję przekazać młodszemu pokoleniu.

Głównym sponsorem drużyny MISTRAL GRODNO S.A RADIO BIAŁYSTOK  jest firma Grodno SA

Aktualności

Sieć sprzedaży