Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS !

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

 

Pierwsze wiosenne dni instalacji PV w Grodno S.A.

24.03.2014

Na terenie Centrum Dystrybucji Grodno S.A. we wrześniu 2013r. została zainstalowana instalacja fotowoltaiczna, która zmniejsza zapotrzebowanie energetyczne budynku magazynowo-biurowego.
Instalacja ma prócz zastosowania praktycznego, również charakter ekspozycyjny – panele, stanowiące część zadaszenia parkingu, można oglądać jadąc trasą S8 między Warszawą a Białymstokiem.
Grodno S.A. posiada w swojej ofercie pełną gamę produktów wykorzystywanych przy rozmaitych konfiguracjach instalacji fotowoltaicznych.
Panele oraz inwerter użyte na instalacji przy Centrum Dystrybucyjnych dostarczyli kluczowi w ofercie Grodno S.A. producenci – SolarWorld oraz SMA Solar.
Zamontowana instalacja składa się z 48 monokrystalicznych paneli SolarWorld SW250mono w wersji Black oraz trójfazowego falownika SMA serii SunnyTripower. Łączna moc instalacji to 12kWp, całość wyprodukowanej energii jest wykorzystywana na potrzeby własne Grodno S.A. Szacunkowa wielkość średniorocznej produkcji określona jest na poziomie około 12MWh. Dane z monitoringu instalacji są ogólnodostępne na stornie http://www.suntrol-portal.com/pl/page/grodno-1/

Poniżej zestawienie pracy instalacji w słoneczny dzień:

Dnia 13.03.2014 produkcja prądu z instalacji rozpoczęła się w okolicach godziny 6.00 i trwała do zachodu słońca – okolice godziny 18.
Wartość szczytowa produkcji na poziomie ok. 9kW została osiągnięta o godzinie 10.00. Panele na instalacji są odchylone lekko na wchód od południa, ze względu na wyższe zapotrzebowanie energetyczne hali w okresie przedpołudniowym.
Tego dnia instalacja wyprodukowała 60kWh i zaoszczędziła ok. 40kg emisji dwutlenku węgla w porównaniu do energii wyprodukowanych z konwencjonalne źródeł.

Zapraszamy do udziału w szkoleniach fotowoltaicznych organizowanych przez GRODNO S.A.

 

Aktualności

Sieć sprzedaży