Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS !

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

 

GRODNO S.A> sponsorem klasyfikacji górskiej w XXIX edycji Międzynarodowowego Wyścigu Kolarskiego "Niemen"

01.08.2016

    W dniach 21-24 lipca br. na trasie Grodno – Sokółka – Białystok odbył się XXIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Niemen" w kategorii Junior. Imprezę zorganizował Podlaski Okręgowy Związek Kolarski oraz Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji a firma GRODNO S.A. po raz kolejny została głównym sponsorem klasyfikacji górskiej.

Tegoroczny „Niemen" rozpoczął się prologiem w Grodnie na Białorusi. Trasę (3,8 km) najszybciej pokonał Filip Maciejuk z KS Pogoni Mostostal Puławy. Tuż za nim uplasował się zawodnik z Białorusi, Ivan Shakalets. Trzeci był Szymon Jąkała z UKS Sokół Kęty. Filip Maciejuk został jednocześnie pierwszym liderem wyścigu. Tego samego dnia po południu zawodnicy do przejechania mieli 85 km I etapu ze startu wspólnego. Wygrał go Mikołaj Konieczny z SMS Świdnica, ale liderem klasyfikacji pozostał Maciejuk, który znów był najszybszy podczas jazdy indywidualnej na czas na trasie Podłabienie–Koniuchi (18,5 km). Trzeci etap padł łupem Kamila Kordusa z KKS Gostyń. Jego siedemdziesięciopięciokilometrowa trasa wiodła z Grodna do Sokółki.

W sobotę 23-ego lipca zawodnicy przejechali przedostatni etap: Sokółka – Białystok. Tym razem najlepszy okazał się zawodnik z Białorusi, Nikita Borovik. Ta część wyścigu również nie przyniosła zmian w klasyfikacji generalnej wyścigu, tak więc do kryterium, rozgrywanego w niedzielę na ulicach Białegostoku, w żółtej koszulce przystąpił Filip Maciejuk. Kryterium zdominowali juniorzy Mostostalu. Dwaj z nich, Krzysztof Kucio i Piotr Pękala, oderwali się od grupy i utrzymali przewagę do samej mety. I chociaż Maciejuk nie wyróżnił się specjalnie, dzięki pracy zwycięzców Mostostal nie dopuścił do podium najgroźniejszych konkurentów lidera, Ivana Shakaletsa (Rguor Belarus) oraz Siarheia Shauchenki (Mgcor Minsk), odpowiednio: drugiego i trzeciego w „generalce”.

 

Aktualności

Sieć sprzedaży

Kursy akcji

  • dzień:

    2018-02-20
  • GRN:

    12.40 zł
  • zmiana:

    -0.4%
relacje inwestorskie