Menu główne

DOŁĄCZ DO NAS !

Współpraca z GRODNO SA

Grodno SA zaprasza do współpracy podmioty i osoby fizyczne, które chcą uruchamiać na terenie całej Polski nowe oddziały Grodna lub współpracować na określonych przez obie strony zasadach.

Prosimy prześlij swoje dane z krótkim listem motywacyjnym na adres wspolpraca@grodno.pl

 

GRODNO PODBIJA RYNEK: PODPISANIE PRZEDWSTĘPNEJ UMOWY ZAKUPU PRZEDSIĘBIORSTWA, KOLEJNE 9 NOWYCH PUNKTÓW SPRZEDAŻY W MAZOWIECKIM

06.10.2016

Spółka Grodno, jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce, zawarła przedwstępną umowę zakupu 100% udziałów w Bargo Sp. z o.o. Wartość transakcji wyniesie do 14 mln zł. W wyniku akwizycji, sieć sprzedaży Grodna powiększy się o kolejnych 9 punktów w woj. mazowieckim. Po transakcji spółka będzie miała 66 oddziałów  w Polsce.

– Przejęcie firmy Bargo to krok w kierunku wzmocnienia naszej pozycji w branży w Polsce. Dzięki tej akwizycji Grodno rozbudowuje sieć sprzedaży w woj. mazowieckim o kolejne 9 punktów i powiększa skalę działania – podsumował akwizycję Andrzej Jurczak, prezes Grodna SA.

AKWIZYCJE DLA ROZWOJU

5 października 2016 r. Grodno podpisało przedwstępną umowę zakupu 100% udziałów spółki Bargo. Cena nabycia udziałów składa się z dwóch części, z czego pierwsza wynosi 10 mln zł, a druga wyniesie nie więcej niż 4 mln zł. Ostateczna wartość transakcji jest uzależniona od wartości składników majątkowych ustalonych w trakcie inwentaryzacji oraz od ewentualnych roszczeń Grodna wobec sprzedających wynikających z naruszenia gwarancji i zapewnień złożonych w umowie przedwstępnej. Całkowita wartość transakcji wyniesienie nie mniej niż 12,5 mln zł i nie więcej niż 14 mln zł.

Bargo Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo z 26 letnim doświadczeniem, posiadające 9 punktów sprzedaży w woj. mazowieckim. W ostatnim roku przychody spółki wyniosły 48 mln zł, EBITDA 1 mln zł, a zysk netto 0,77 mln zł.

PRZEZ KONSOLIDACJĘ DO PIERWSZEJ TRÓJKI NAJWIĘKSZYCH GRACZY W BRANŻY

Prognoza finansowa Grodna na rok obrotowy 2016/2017 zakłada przychody na poziomie 344 mln zł i EBITDA na poziomie 16 mln zł (wyłączając transakcję).

Zarząd Grodna oczekuje, że po integracji operacyjnej obydwu podmiotów, roczna EBITDA Bargo powinny wynieść nie mniej niż 2 mln zł.

– W perspektywie 2-3 lat chcemy być w pierwszej trójce największych dystrybutorów elektrotechnicznych w kraju. Obecnie Grodno znajduje się w pierwszej dziesiątce największych firm w branży – dodał prezes Jurczak.

Spółka posiada obecnie 57 punktów sprzedaży (53 własne i 4 franczyzowe) zlokalizowanych w kluczowych polskich miastach m.in. w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu. W ofercie Grodna jest już 31 tys. towarów krajowych i międzynarodowych producentów oraz produkty pod marką własną LUNO. Na koniec roku obrotowego 2016/2017 firma planuje mieć w swojej ofercie około 35 tys. pozycji asortymentowych.

INWESTYCJE W ZAPLECZE MAGAZYNOWO-LOGISTYCZNE W PARZE Z ROZWOJEM SPÓŁKI

Obecnie trwają prace nad rozbudową o 100% hali magazynowej Grodna w Małopolu. Inwestycja pozwoli zabezpieczyć potrzeby magazynowo-logistyczne rosnącej firmy. Centrum będzie gotowe do końca października 2016 r. Całkowity koszt inwestycji to 5,1 mln zł. Spółka będzie sukcesywnie rozbudowywać zaplecze logistyczne, dostosowując je do bieżących potrzeb sprzedażowych.

 

KONTAKT DLA PRASY

Ewelina Kolad

e-mail: ewelina.kolad@reputacja.com.pl

Tel. +48 22 887 07 28

 

INFORMACJE O SPÓŁCE GRODNO SA

Grodno SA to jeden z czołowych dystrybutorów artykułów elektrotechnicznych i oświetleniowych w Polsce, oferujący ponad 120 tys. towarów krajowych i międzynarodowych producentów oraz produkty pod marką własną Luno. Ofertę Grodna wyróżnia kompleksowy, stale poszerzany asortyment, m.in. obejmujący rozwiązania z sektora automatyki, fotowoltaiki, oświetlenia oraz klimatyzacji. Spółka świadczy doradztwo i usługi specjalistyczne – przeprowadza audyty energetyczne i oświetleniowe. Klientami Grodna są firmy zajmujące się instalacją elektryczną, przemysłowe (służby utrzymania ruchu, zakłady produkcyjne), dystrybucją (hurtownie, sklepy, składy budowlane), obiekty wielkopowierzchniowe (magazyny, sieci handlowe, biurowce, hotele) oraz klienci indywidualni. Sieć dystrybucyjna Grodna obejmuje 57 punktów sprzedaży (53 punkty własne i 4 franczyzowe) zlokalizowane w kluczowych miastach na terenie kraju, w tym w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Gliwicach, Poznaniu, Wrocławiu oraz Centrum Dystrybucji w Małopolu koło Warszawy. Spółka należy do grupy dystrybutorów elektrotechnicznych FEGIME Polska. W 2015 roku Grodno obchodziło 25-lecie działalności.

Aktualności

Sieć sprzedaży